Працевлаштування в Чехії в умовах військового стану
Деякі пояснення в питаннях працевлаштування в Чехії в умовах військового стану...
Найважливіша зміна стосується спрощення системи в'їзду і перебування.
Чехія наразі дозволяє в'їзд і легалізацію перебування шляхом отримання візи строком до 23.02.2023 року, з можливістю подовження за умови військового стану в Україні.
Тобто, термін перебування значно збільшився, а процес отримання візи суттєво прискорився, крім того, витрати на легалізацію і організаційні питання бере на себе роботодавець.
Для багатьох людей в теперішньому скрутному становищі значне зменшення витрат може бути вирішальним. Водночас, можемо констатувати, що оплата праці, в порівнянні з минулим роком - зросла.
Безумовно, перелік громадян України, які наразі мають можливість виїхати значно зменшився, але ми намагаємося забезпечити робочими місцями всіх бажаючих. Зокрема, зараз проводиться набір на вакансію для жінок і чоловіків з початком роботи у вересні, з детальними умовами Ви можете ознайомитися за посиланням: Вакансія DHL
Розглянемо детальніше питання "Хто має можливість перетнути кордон?". З метою здійснення заходів режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон, якщо вони:
- Визнані встановленим порядком непридатними до військової служби .
- Постійно проживають за кордоном (відмітка міграційної служби в паспортному документі "Постійне проживання в...")
- Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном.
- Є особами з інвалідністю (незалежно від групи).
- Для супроводу:
- особи з інвалідністю I чи II групи
- дітей з інвалідністю (для виїзду за межі України супровід може здійснюватися матір’ю та/або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги)
Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їх приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки.
Виїзд за межі України осіб для супроводу може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.
- Наведені вище пункти 2-5 передбачають можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади
- визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців
- чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років
- чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років
- жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу.
Зауважимо, що це скорочений перелік, спираючись на запит наших користувачів! Більш детально з інформацією можна ознайомитися за посиланням Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану